w

Parę pytań z wiedzy ogólnej tylko dla najodważniejszych. Poradzisz sobie?

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Dzięki wiedzy na temat różnych dziedzin, jesteśmy w stanie lepiej rozumieć potrzeby ludzi dookoła nas. Poznanie różnych kultur i sposobów myślenia pozwala nam na lepsze porozumienie się z ludźmi, co jest szczególnie ważne w społeczeństwie. Ponadto, wiedza ogólna może być atutem choćby ze powszechnie szanuje się tych, którzy są otwarci na świat i posiadają wiedzę na różne tematy.

Czy odpowiesz bezbłędnie na te pytania?

Tym razem przychodzimy z tak bardzo popularną formą zabawy, jaką jest test wiedzy ogólnej. Zabawa ta, poza faktem, że jest genialną opcją do przetestowania poziomu naszej wiedzy z dziedzin takich tematów jak geografia, polityka, literatura oraz językoznawstwo, może też stworzyć szansę na przyuczenie świeżej wiedzy o tym, co nas otacza. Pomimo znacznego stopnia trudności, przy odrobinie skupienia i logicznego myślenia niezły wynik nie powinien dla wielu z Was stanowić wyzwania, choć okaże się to dopiero na koniec, kiedy udzielicie już odpowiedzi na każde z pytań. Gotowi do zabawy? Powodzenia!

Figurą płaską nie jest:

Hummus to pasta na bazie:

Kamikaze to specjalne formacje wojskowe armii i marynarki:

Rzeka, na brzegu której znajduje się gdański Żuraw, to:

Siedlce leżą w województwie:

Kilka prostych pytań! cz3

 

Jak opinie po ukończeniu quizu? Poradziliście sobie z pytaniami, czy tym razem są takie, które Was przerosły? Dajcie znać w komentarzu!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik