w

60% to wynik, jakie przeciętna osoba nie jest w stanie przebić. Udowodnisz, ze wiesz więcej?

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

W którym roku rząd przeprowadził reformę oświaty, w wyniku której powstały gimnazja?

Których ocen nie było w systemie oceniania w szkołach PRL-u?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 13

 

Wiedza o świecie pozwala również na lepsze zrozumienie różnic między kulturami i wartościami. Poznanie innych kultur i sposobów myślenia pozwala na budowanie mostów porozumienia i lepszego zrozumienia między ludźmi. Dzięki temu możemy unikać nieporozumień, które wynikają z braku wiedzy o innych kulturach i odmiennych środowiskach.

10 pytań, czyli szybki sprawdzian wiedzy ogólnej!

W dniu dzisiejszym wychodzimy do Was z przyjemną inicjatywą – quizem, który będzie miał za zadanie ocenić poziom posiadanej przez was wiedzy ogólnej z zakresu medycyny, polityki światowej oraz kinematografii. Nie martwcie się, nie zamierzamy żądać szerokiej wiedzy specjalistycznej, a jedynie danych bądź informacji o tym, co każdy z nas powinien znać. Miejcie na uwadze, że w tym teście nie chodzi tylko o dobry wynik, ale przede wszystkim o pozytywną zabawę – więc jeśli nie zdołacie odpowiedzieć na każde z pytań, to żaden problem – przecież możecie spróbować swoich sił po raz kolejny. Życzymy wobec tego wszystkim powodzenia!

Chyba nie było tak źle, prawda? Czy może jednak jakieś pytania okazały się dla Was nie do przeskoczenia? Pochwalcie się swoimi punktami pod postem, oraz udostępnijcie ten quiz swoim bliskim – niech i oni zobaczą, ile tak naprawdę wiedzą o otaczającym nas wszystkich świecie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik