w

Arcytrudne pytania z wiedzy ogólnej. Zdobędziesz więcej niż 6 punktów?

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Quizy wiedzy to forma zabawy polegającej na odpowiadaniu na pytania z różnych dziedzin, takich jak historia, geografia, literatura, nauki przyrodnicze czy sztuka. Są one dostępne w wielu różnych formach, takich jak gry planszowe, aplikacje na smartfony czy też turnieje organizowane w szkołach czy miejscach publicznych. Niosą one za sobą wiele korzyści, nie tylko związanych z czystą rozrywką.

Czy odpowiesz poprawnie na te pytania?

Dziś wychodzimy do was z całkiem ciekawym testem wiedzy ogólnej. Taka idea quizu posiada mnóstwo zalet, a największy z nich jest fakt, że dotyczy ona sporo różnych płaszczyzn, jak choćby kinematografia, literatura krajowa oraz polityka. Rozwiązując ten quiz nie tylko skontrolujesz wiedzę o najważniejszych postaciach czy pozycjach, ale także uzupełnisz swoją wiedzę na temat najistotniejszych zagadnień. Wszystko zostało zebrane w bardzo lekkiej formie i nie powinno zająć nikomu więcej niż kilka minut. Czy jesteście gotowi przetestować swoją wiedzę? Powodzenia!

Jaka jest dolna granica wieku dla biernego prawa wyborczego do Sejmu RP?

Kto nadaje obywatelstwo RP?

W którym roku Barack Obama zwyciężył po raz pierwszy w wyborach prezydenckich?

W którym roku miało miejsce polskie referendum akcesyjne do UE?

Prezydent RP należy do organów władzy:

Zobacz ile wiesz! cz7

 

I jak poszedł test? Zagadnienia okazały się banalne, czy może jednak brakowało Wam informacji w jakimś wątku? Pochwalcie się wynikiem!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik