w

Arcytrudne pytania z wiedzy ogólnej. Zdobędziesz więcej niż 6 punktów?

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Quizy wiedzy to forma zabawy polegającej na odpowiadaniu na pytania z różnych dziedzin, takich jak historia, geografia, literatura, nauki przyrodnicze czy sztuka. Są one dostępne w wielu różnych formach, takich jak gry planszowe, aplikacje na smartfony czy też turnieje organizowane w szkołach czy miejscach publicznych. Niosą one za sobą wiele korzyści, nie tylko związanych z czystą rozrywką.

Czy odpowiesz poprawnie na te pytania?

Dziś wychodzimy do was z całkiem ciekawym testem wiedzy ogólnej. Taka idea quizu posiada mnóstwo zalet, a największy z nich jest fakt, że dotyczy ona sporo różnych płaszczyzn, jak choćby kinematografia, literatura krajowa oraz polityka. Rozwiązując ten quiz nie tylko skontrolujesz wiedzę o najważniejszych postaciach czy pozycjach, ale także uzupełnisz swoją wiedzę na temat najistotniejszych zagadnień. Wszystko zostało zebrane w bardzo lekkiej formie i nie powinno zająć nikomu więcej niż kilka minut. Czy jesteście gotowi przetestować swoją wiedzę? Powodzenia!

Kto nadaje obywatelstwo RP?

W którym roku Barack Obama zwyciężył po raz pierwszy w wyborach prezydenckich?

Jaka jest dolna granica wieku dla biernego prawa wyborczego do Sejmu RP?

W którym roku miało miejsce polskie referendum akcesyjne do UE?

Prezydent RP należy do organów władzy:

Zobacz ile wiesz! cz7

 

I jak poszedł test? Zagadnienia okazały się banalne, czy może jednak brakowało Wam informacji w jakimś wątku? Pochwalcie się wynikiem!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik