w

Czy Twój umysł jest gotów na te intelektualne łamigłówki? Przekonaj się!

Czy uważasz, że masz rozległą wiedzę z różnych dziedzin i znałeśbyś odpowiedzi na niemal każde pytanie? A może po prostu chcesz wykorzystać ten nudny dzień, aby sprawdzić swoją wiedzę? Wydaje ci się, że dobrze orientujesz się w wydarzeniach lat 90. i okresie PRL-u? Jeśli tak, to nasza specjalnie przygotowana zabawa została stworzona z myślą o Tobie! Jesteś gotów, aby się przetestować?

Jednak ostrzegamy, to zadanie nie będzie łatwe! Przed tobą test, składający się z bardzo wymagających pytań, mających na celu zbadanie twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia, okresu, który dla wielu był czasem młodości. Statystyki jasno wskazują, że pytania nie należą do łatwych, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga tylko nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy uda ci się do nich dołączyć? Przekonajmy się razem!

 

W okresie Polski Ludowej (PRL) od lat 50. do lat 80. organizowano różnorodne festiwale, które stanowiły istotny element życia kulturalnego społeczeństwa. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu był Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, który rozpoczął się w 1963 roku. To wydarzenie, będące konkursową platformą dla polskich artystów, zdobyło ogromną popularność i przyczyniło się do rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik