w

Czy masz w sobie wewnętrznego naukowca? Sprawdź swoją erudycję!

Jesteś gotowy, aby wystawić na próbę swoją wiedzę z różnych dziedzin, przekonany, że opanowałeś niemal wszystko? A może masz ochotę pobudzić swoje umysłowe szare komórki w ten monotonny dzień? Czujesz, że świetnie znasz realia lat 90. oraz okresu PRL-u? Jeśli tak, to dzisiejsza rozrywka została przygotowana z myślą właśnie o Tobie!

Czy masz odwagę zmierzyć się z nią? Przestrzegamy, to wyzwanie nie będzie łatwe! Niniejszy test zawiera bardzo wymyślne pytania, które zrewolucjonizują Twoją wiedzę na temat epoki przed rokiem 2000, czasów, które dla wielu z nas symbolizują okres młodości. Statystyki jednoznacznie wskazują, że nie będzie to kwestia łatwa, a jeśli zdołasz udzielić bezbłędnych odpowiedzi na wszystkie pytania, dołączysz do elitarnego grona najlepszych! Gotów na wyzwanie? Rozpoczynamy!

 

Lata 90. to okres dynamicznego rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki na świecie. W tym czasie wiele firm zdobywało rozgłos i odnosiło sukcesy, a także kształtowało nowe trendy w biznesie. Przemysł technologiczny był szczególnie aktywny, a wiele firm z tej branży miało istotny wpływ na rozwój społeczeństwa informacyjnego. Microsoft, założony przez Billa Gatesa, był jedną z kluczowych firm tego okresu. System operacyjny Windows 95, wprowadzony w 1995 roku, miał ogromny wpływ na branżę komputerową i korzystał z nowatorskich funkcji.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik