w

Niech Twój umysł stanie w obliczu tych pytań! Jesteś gotów na wyzwanie?

Czy jesteś gotów, aby poddać swoją wiedzę z różnych dziedzin próbie, przekonany, że znasz niemalże wszystko? A może masz ochotę pobudzić swoje szare komórki w ten monotonny dzień? Czy uważasz, że świetnie orientujesz się w realiach PRL-u oraz lat 90.? Jeśli tak, to dzisiejsza forma rozrywki została stworzona specjalnie z myślą o Tobie!

Czy odważysz się stanąć przed tym wyzwaniem? Ostrzegamy, to nie będzie łatwe! Niniejszy test zawiera bardzo wymagające pytania, które postawią na próbę Twoją wiedzę dotyczącą okresu przed rokiem 2000, czasów, które dla wielu z nas były pełne młodzieńczej ekscytacji. Statystyki jednoznacznie wskazują, że to nie będzie bułka z masłem, a jeśli uda Ci się udzielić poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, znajdziesz się w elitarnym gronie najlepszych! Gotowy? Rozpoczynamy!

 

W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL), moda podlegała pewnym specyficznym wpływom i ograniczeniom związanych z ówczesnym ustrojem politycznym i gospodarczym. W latach 50. i 60., pod wpływem socrealizmu, dominowała konserwatywna i oficjalna moda, której celem było podkreślanie prostoty i równości społecznej. Kobiety nosiły długie spódnice, a mężczyźni ciemne garnitury.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik