w

Odpowiedz na pytania lepiej niż przeciętny absolwent uniwersytetu! Czy jesteś gotowy?

Czy uważasz, że masz rozległą wiedzę z różnych dziedzin i potrafisz odpowiedzieć na praktycznie każde pytanie? A może dziś, w ten nużący dzień, masz ochotę sprawdzić, jak wysoki jest poziom Twojej wiedzy? Czy sądzisz, że świetnie orientujesz się w czasach lat 90. i okresie PRL-u? Jeśli tak, to przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną rozrywkę! Jesteś gotowy, aby przetestować swoje umiejętności?

Ostrzegamy jednak, to zadanie nie będzie łatwe! Przed Tobą test z wyjątkowo wymagającymi pytaniami, które mają na celu sprawdzenie Twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia, okresu, który dla wielu oznaczał młodość. Statystyki jednoznacznie wskazują, że pytania nie należą do najłatwiejszych, a 100% poprawnych odpowiedzi udziela jedynie nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy zdołasz do nich dołączyć? Przekonajmy się!

 

Pewex (PeWEx) to skrót od „Polska Wytwórnia Exportu,” a jednocześnie nazwa sieci sklepów, które funkcjonowały w Polsce Ludowej. Pewex powstał w 1965 roku i był jednym z mechanizmów państwowych, mających na celu zdobywanie dewiz poprzez sprzedaż towarów za tzw. „twarde waluty” dostępne tylko dla obcokrajowców oraz dla Polaków posiadających takie środki.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik