w

Czy zdasz ten test lepiej niż większość Polaków w wieku 20-30 lat? Spróbuj!

Masz czasem wrażenie, że dysponujesz wiedzą z wielu różnych dziedzin, która przewyższa średnią? A może monotonia sprawia, że poszukujesz przyjemnej i jednocześnie produktywnej formy rozrywki? Jesteś pewny, że doskonale znasz lata 90. i okres PRL-u w Polsce? Jeśli tak, to dzisiejsza nasza zabawa jest stworzona z myślą o Tobie! Zdecydujesz się na wyzwanie? Ostrzegamy jednak, że nie będzie to łatwe!

Przygotowaliśmy bowiem test, składający się z rzeczywiście trudnych pytań, mających na celu sprawdzenie poziomu Twojej wiedzy na temat końcówki ubiegłego tysiąclecia – okresu, który dla wielu z nas był czasem młodości. Statystyki potwierdzają, że pytania nie należą do najłatwiejszych – zaledwie garstka uczestników udzieliła 100% poprawnych odpowiedzi. Czy również Ty do nich się zaliczysz? Sprawdźmy to razem!

 

W Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL) muzyka miała specyficzny charakter, silnie związany z kontekstem politycznym, społecznym i kulturalnym tego okresu. W latach 50. i 60. dominowała muzyka o charakterze propagandowym, gloryfikująca socjalistyczne idee, podporządkowana cenzurze i wymaganiom partyjnym. W latach 70. i 80. pojawiły się nowe zjawiska muzyczne, takie jak nurt big beatowy, reprezentowany przez zespoły Budka Suflera czy Lombard, które wprowadziły elementy rocka i popu do polskiej sceny muzycznej. W tym okresie popularność zdobywała także muzyka disco polo, charakteryzująca się łatwymi do zapamiętania melodiami i prostymi tekstami.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik