w

Tylko osoby z wykształceniem wyższym są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Czasem zastanawiasz się, czy twoja wiedza z różnych dziedzin jest bardziej obszerna niż u innych? A może monotonia sprawia, że poszukujesz fascynującej, choć jednocześnie produktywnej rozrywki? Czujesz się pewny swojej znajomości lat 90. i okresu PRL-u w Polsce? Jeśli tak, to dzisiejsza zabawa została stworzona specjalnie z myślą o Tobie!

Gotowy na wyzwanie? Ostrzegamy jednak – nie będzie łatwo! Przygotowaliśmy test z naprawdę wymagającymi pytaniami, mający na celu sprawdzenie, jak dobrze znasz końcówkę ubiegłego tysiąclecia, okres, który dla wielu z nas oznaczał młodość. Statystyki jednoznacznie pokazują, że pytania są trudne, a 100% poprawnych odpowiedzi udzieliła tylko niewielka grupa uczestników. Czy dołączysz do nich? Przekonajmy się!

 

W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL), bajki odgrywały istotną rolę w kształtowaniu kultury popularnej oraz edukacji dzieci. Bajki w Polskim Radiu, zwłaszcza te emitowane w programie „Dzieciom”, były jednym z głównych źródeł rozrywki dla najmłodszych słuchaczy. W latach 50. i 60. dominowały bajki o charakterze propagandowym, ukazujące wartości socjalistyczne i promujące postawy obywatelskie. Jednakże, w miarę upływu czasu, zmiany w polityce kulturalnej pozwoliły na większą różnorodność treści w bajkach.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik