w

Dzięki jednej torebce herbaty pozbędziesz się wszystkich myszy i pająków ze swojego domu. To działa!

W wielu filmach możemy natrafić na scenę, w której mysz lub pająk przebiega przez pokój, a wszyscy krzyczą ze strachu. Tak naprawdę, każdemu scena ta wydaje się absurdalna, do czasu, kiedy sami doświadczymy czegoś podobnego.

Myszy dostają się bowiem do dom nie dla tego, że jest w nim czysto, lecz w poszukiwaniu pożywienia. Przyciągają je otwarte pojemniki na śmieci, skrzynie z przetworami, owoce i orzechy. By uniknąć tego typu nieproszonych gości w domu, należy sprawdzić, czy w podłodze lub ścianach nie ma pęknięć, bowiem gryzonie te potrafią przejść przez niezabezpieczone otwory dookoła rur, rynien lub przewodów.

herbata

Jeżeli owa szczelina jest na tyle duża, że bez problemu możemy włożyć do niej palec, oznacza o, że gryzoń może się przez nią przecisnąć. Oznaką przebywania myszy w domu są niewielkie ilości odchodów na podłodze oraz ślady gryzienia na papierowych oraz drewnianych pojemnikach i opakowaniach. Pająki natomiast wchodzą do domów przez najmniejsze otwory, bowiem gdy rozpoczynają się okresy godowe a samce poszukują partnerek. Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się tych zwierząt z domu jest pozostawienie w miejscach, gdzie mogą one wejść zużytych torebek z herbatą miętową. Dzięki temu, żadne zwierzaki nie wejdą nam do domu.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik