w

Ekstremalny test wiedzy ogólnej. O maksymalnej liczbie punktów możesz pomarzyć!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Gdzie nauczano religii w czasach PRL-u?

Potrafisz rozwinąć skrót SKO?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 8

 

Posiadanie wiedzy ogólnej to podstawa, która może wpłynąć na wiele aspektów naszego życia. Dzięki wiedzy ogólnej jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć otaczający nas świat, kulturę, politykę i naukę. Posiadanie wiedzy na temat otaczającego świata pozwala nam także poczuć się lepiej jako jego obywatel, znający jego tajemnice i wszelkie zasady działania.

W tym quizie 8/10 punktów to powód do dumy!

Pytania, które tym razem dla Was uszykowaliśmy pozwolą dokładnie ustalić jak szeroka jest wiedza, którą posiadacie. Prosto nie będzie, gdyż dotyczą one… prawie wszystkiego! Aby zdobyć jak najlepszy wynik będziesz zmuszony zabłysnąć wiedzą z takich dziedzin jak sport, kulinaria albo nawet geografia, czyli bez ogródek mówiąc znajomością obecnego świata, kultury oraz znanych każdemu tradycji. Lepiej mieć się na baczności, ponieważ poniższe pytania są w stanie Cię zaskoczyć i wyprowadzić w las! Uważasz zatem, że potrafisz zdobyć minimum 50% punktów? Sprawdźmy więc jaką wiedzą władasz! Powodzenia!

Chyba nie było tak tragicznie, czyż nie? Czy może jednak jakieś pytania okazały się dla Was nie do rozwiązania? Pochwalcie się osiągniętymi wynikami w komentarzu, oraz udostępnijcie ten quiz swoim bliskim – niech i oni zobaczą, ile rzeczywiście wiedzą o otaczającym nas wszystkich świecie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik