w

Jasiu idąc ulicą zauważył konkretnego dzwona…

Często mówi się, że wyobraźnia dzieci nie zna żadnych granic i postrzegają one świat zupełnie inaczej niż dorośli. Często też, to co widzą, biorą za pewnik, nie doszukując się w niczym drugiego dna, bądź w drugą stronę – widzą to, czego dorośli nie dostrzegają na pierwszy rzut oka. Taki stan rzeczy może prowadzić do często zabawnych, ale i kłopotliwych sytuacji.

W istocie dzieci posiadają ogromną wyobraźnię, ale też w dużej mierze starają się naśladować i powtarzać zachowania, które zaobserwują u dorosłych. Jedną z cech, której uczą się one od starszych jest bez wątpienia przebiegłość i pomysłowość, oraz radzenie sobie w stresowych sytuacjach. Patrząc na świat dorosłych przez pryzmat dziecka, które żyje w świecie koloru i fantazji można stwierdzić, ze nie widzą one jakiegokolwiek zła czy też dwulicowości, przez co otaczający ich świat niejednokrotnie może ich zaskoczyć, nie tylko w pozytywnym znaczeniu.

 

 

Tak też zaskoczony był pewien chłopiec, który tego dnia wracał ze szkoły do domu. Będąc już niedaleko swojego miejsca zamieszkania był świadkiem kolizji drogowej. Nie spodziewał się jednak, jaki będzie finał całego zdarzenia które widział na własne oczy.

Kliknij przycisk Następna strona poniżej, aby przejść do dalszej części…

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik