w

Jeśli odpowiesz na połowę z tych pytań, będziesz lepszy od przeciętnego Kowalskiego!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Autorzy "Komicznego Odcinka Cyklicznego" to:

Ile województw istniało w Polsce przed reformą administracyjną?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 16

 

Wiedza jest jednym z najważniejszych czynników, które kształtują człowieka przez całe jego życie. Bez niej nie byłoby postępu i rozwoju, które stanowią fundament cywilizacji. Wiedza umożliwia człowiekowi zdecydowanie lepsze zrozumienie świata, w którym żyje, pozwala na skuteczne rozwiązywanie problemów oraz podejmowanie świadomych decyzji.

Czy wiesz więcej niż przeciętny Polak?

Pytania, jakie dziś dla Was przygotowaliśmy pozwolą wprost określić jak rozległa jest wasza wiedza. Prosto nie będzie, ponieważ dotyczą one… prawie wszystkiego! Aby uzyskać jak najwyższy wynik będziesz zmuszony pochwalić się wiedzą z takich dziedzin jak święta narodowe, matematyka czy nawet medycyny, czyli bez owijania w bawełnę mówiąc znajomością obecnego swiata, kultury oraz znanych większości tradycji. Warto mieć się na baczności, gdyż te pytania mogą Cię wziąć pod włos i wyprowadzić w maliny! Uważasz zatem, że jesteś w stanie osiągnąć przynajmniej 50% punktów? Sprawdźmy więc jaką wiedzą władasz! Powodzenia!

I jak opinie? Pytania były banalne, czy może jednak nie udało Wam się na 100% pytań odpowiedzieć prawidłowo? Zachęcamy zatem do podzielenia się swoim wynikiem pod postem oraz przesłania tego quizu znajomym – niech i oni wezmą udział i zobaczą, jak wielką wiedzę o naszym ogromnym świecie posiadają!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik