w

Kształt nóg zdradza wiele o temperamencie kobiety. Mężczyźni podświadomie kierują się tym!

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki jest idealny kształt kobiecych nóg? Jak pewnie się domyślacie, nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, a ile pojawia się w tej dyskusji głosów, tyle jest opinii. I choć opinie te diametralnie mogą różnić się od siebie, to jest jedna rzecz, której nie da się podważyć – ich kształt jest niczym zwierciadło ukazujące prawdziwy charakter i temperament ich posiadaczki. I choć brzmi to jak wyssana z palca bzdura, to okazuje się, że nogi to jedna z części ciała, które podświadomie przekazują wiele bezcennych informacji na temat danej osoby.

W ogólnym podejściu do tematu analizy osobowościowej można wyróżnić wiele różnych sposobów pozyskiwania informacji na temat drugiego człowieka. Większość z tychże analiz dotyczy tak zwanej mowy ciała, a więc opiera się przede wszystkim o zrozumienie anatomii człowieka i znaczenia jego zachowania w danej sytuacji. Badania przeprowadzone przez najlepszych behawiorystów na świecie wskazują bowiem, że istnieje silna korelacja pomiędzy określonymi cechami charakteru, a nie tylko naszym zachowaniem, a nawet budową naszego ciała! Badania te stanowiły wobec tego punkt wyjścia do zgłębienia tematu, z którym dziś do was przychodzimy, a więc tego, jak kształt kobiecych nóg wpływ na charakter i temperament kobiety.

Jeśli chodzi o wygląd, dla kobiet nogi są jedną z najważniejszych części ciała. Często mężczyźni mawiają, że kobieta, która posiada piękne i zadbane nogi za każdym razem i w każdych warunkach będzie w stanie wyróżnić się z tłumu. Ładnie i zdrowo wyglądające nogi mają ponadto bardzo ważny aspekt psychologiczny, bowiem sprawiają, że ich posiadaczka czuje się dużo lepiej w sowim ciele, mając świadomość swojej atrakcyjności oraz zwiększają jej pewność siebie. Okazuje się też, że damskie nogi są w stanie komunikować światu różnego rodzaju niuanse związane z charakterem, a przede wszystkim temperamentem ich posiadaczek, co większość mężczyzn jest w stanie podświadomie odczytać i wykorzystać w późniejszych relacjach z daną osobą.

Na podstawie wyżej wspomnianych badań specjaliści od behawioryzmu utworzyli swego rodzaju horoskop, za pomocą zebrali i przypisali określonym typom kobiecych nóg zestawy cech charakteru, którymi wykazują się posiadaczki nóg o danym kształcie. Posiadając tą wiedzę ta temat tego, co oznacza dany kształt i jakie sygnały wysyła on w eter jesteśmy w stanie dowiedzieć się bardzo dużo na temat osobowości drugiego człowieka. I choć to może zabrzmieć dość nieprzyjemnie, mogą one zdradzać także sygnały o tym, co kobiety wolałyby raczej pozostawić swoją słodką tajemnicą, niekoniecznie chwaląc się tym przed całym światem.

Bez wątpienia temat kształtu nóg i tego, jakie kobiece tajemnice on zdradza jest niezwykle ciekawy, tym bardziej że mówimy tu o budowie naszego ciała, na którą nierzadko mamy raczej niewielki wpływ. Można zatem wnioskować, że zarówno budowa naszego ciała, jak i to, w jaki sposób się zachowujemy są ze sobą ściśle powiązane i niekoniecznie zależne od nas samych. Jeśli zatem ciekawi Cię, co oznacza dany typ kobiecych nóg i jakie informacje na temat kobiecego temperamentu on zdradza, na kolejnej stronie naszego artykułu zobaczysz więcej informacji na ten oraz grafik z konkretnymi przykładami.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik