w

Łatwe pytania? W takim razie spróbuj zebrać komplet punktów!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Z jakiego kraju pochodzi słynny Rumcajs?

Nazwę "Rubin" nosił:

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 24prim

 

Wiedza ogólna to pojęcie, które odnosi się do ogólnego zasobu informacji i umiejętności, jakie posiadamy na temat różnych dziedzin wiedzy. Obejmuje ona szereg dziedzin, takich jak historia, geografia, literatura, nauki przyrodnicze, sztuka, filozofia, ekonomia czy polityka. Biorąc udział w tego typu zabawie konieczne jest wykazanie się przekrojową wiedzą na temat każdej z nich.

W tym quizie nieliczni mają komplet punktów!

Pytania, które dziś dla Was ułożyliśmy pozwolą wprost ustalić jak rozległa jest wiedza, którą posiadacie. Prosto nie będzie, gdyż dotyczą one… praktycznie wszystkiego! Aby zdobyć jak najwyższy wynik będziesz musiał wykazać się wiedzą z takich zagadnień jak fizyka, muzyka oraz polityka, czyli wprost mówiąc znajomością świata wokół, kultury oraz znanych każdemu tradycji. Dobrze mieć się na baczności, gdyż poniższe pytania mogą Cię wziąć pod włos i wyprowadzić w las! Uważasz wobec tego, że potrafisz uzbierać chociaż 50% punktów? Przetestujmy więc jaką wiedzą władasz! Powodzenia!

Jak opinie po teście? Poradziliście sobie ze wszystkimi tematami, czy któreś was położyło na łopatki? Zachęcamy do podzielenia się wynikiem!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik