w

Sprawdź, ile wiesz o otaczającym Cię świecie – średni wynik to ledwo 70%!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Udział w quizach wiedzy pozwala na rozwijanie swoich umiejętności poznawczych. Gracze muszą przetwarzać informacje, łączyć fakty i logicznie myśleć, aby odpowiedzieć na pytania. Dzięki temu można ćwiczyć swoją pamięć, koncentrację, a także umiejętność rozwiązywania problemów. Udział w quizach wiedzy jest więc świetnym sposobem na rozwijanie swoich zdolności poznawczych.

Kujon czy leń? Zaraz się przekonamy!

Pytania, jakie tym razem dla Was ułożyliśmy pozwolą bezsprzecznie określić jak wielka jest wiedza, którą posiadacie. Łatwo nie będzie, ponieważ dotyczą one… chyba wszystkiego! Aby osiągnąć jak najlepszy wynik będziesz musiał popisać się wiedzą z takich zagadnień jak kultura światowa, sport czy technika, czyli krótko mówiąc znajomością obecnego swiata, kultury oraz znanych każdemu tradycji. Warto mieć się na baczności, gdyż poniższe pytania są w stanie Cię zaskoczyć i wyprowadzić w maliny! Myślisz wobec tego, że potrafisz zebrać przynajmniej połowę punktów? Zobaczmy więc jaką wiedzą dysponujesz! Powodzenia!

Severn to najdłuższa rzeka w:

Podczas mrozów sikorki należy dokarmiać:

Jakim kolorem określano rewolucję na Ukrainie w 2004 roku?

Niepokonany rycerz, uczestnik wojen z zakonem krzyżackim to Zawisza:

Fala oceaniczna wywołana podwodnym trzęsieniem ziemi to:

Sprawdź swoją wiedzę cz4

 

I jak wam poszło? Zagadnienia okazały się banalne, czy może jednak brakowało Wam rozeznania w jakimś wątku? Zachęcamy do komentowania!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik