w

Ma 26 lat i waży zaledwie 17 kilogramów. Dziennie je jedynie kawałek banana i pije wodę.

Anoreksja, zwana także jadłowstrętem psychicznym, to straszna choroba będąca jednym z zaburzeń prawidłowego odżywiania. Powoduje wielką utratę wagi i czasami kończy się śmiercią.

Opiera się na głębokim kryzysie emocjonalnym, a jego leczenie jest bardzo trudne, szczególnie w skrajnych przypadkach. Jednym z takich przypadków jest niewątpliwie 26-letnia Kristina Karyagina z Rosji. Kobieta waży zaledwie 17 kilogramów, co odpowiada 4-letniemu dziecku i je znacznie mniej niż inne osoby zmarłe na anoreksję. Ta choroba odebrała radość życia. 26-latek dosłownie nie ma na nic siły. Nie jest to zaskakujące, ponieważ ich dieta składa się z wody i kawałka jabłka lub banana.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez 𝓜𝓪𝓹𝓾 𝓚𝓞𝓧𝓗𝓞 (@marynova888)

Niezwykle niska waga prowadzi do ciągłego i postępującego uszkodzenia narządów wewnętrznych, które ostatecznie może być śmiertelne. Lekarze wielokrotnie ostrzegali ją, że jeśli nie będzie jadła, umrze.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez 𝓜𝓪𝓹𝓾 𝓚𝓞𝓧𝓗𝓞 (@marynova888)

Niestety choroba okazała się mocniejsza. Na szczęście historię Kristiny usłyszała rosyjska gwiazda telewizyjna Maria Kokno, która rozpoczęła kampanię online dla 26-latki. Dzięki temu mogłaby zostać sfinansowana terapia specjalna, którą obecnie przechodzi.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik