w

Nawet geniusz ma problem, by udzielić prawidłowej odpowiedzi! Kategoria pytania: płazy

Zapewne każdy z was choć raz w życiu pomyślał, że w czymś jest lepszy od innych. Może czuliście się jakbyście pochłonęli całą wiedzę, tylko dlatego że byłyście bardziej wszechstronni niż osoby, z którymi się porównywaliście. Ale co się stanie, jeśli okaże się, że to nieprawda? Co się stanie, jeśli nie posiadamy większej wiedzy od tych, którzy nas otaczają? Co wtedy?

W takim przypadku warto skorzystać z quizu, który dzisiaj do was przychodzimy – ale uwaga, to nie jest zwykły quiz! Ośmielę się powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej wymagających quizów, jakie nam udało się stworzyć. I choć na pierwszy rzut oka pytania mogą wydawać się łatwe, ostrzegamy: 100% punktów zdobędzie tylko nieliczna grupa, która nie da się zwieść przy żadnym z pytań! Warto również pokazać ten quiz swoim znajomym – niech oni również sprawdzą, jak szeroką wiedzę posiadają na temat geografii, historii czy popkultury! Czy jesteście więc gotowi, by sprawdzić, ile wiedzy o świecie posiadacie? Jeśli tak, to rozpoczynamy!

 

Czy zwierzę na zdjęciu wyżej jest płazem?Następne pytanie

 

Płazy to grupa zwierząt należących do klasy Amphibia, która obejmuje żaby, ropuchy, salamandry i traszki. Charakteryzują się tym, że większość z nich ma skórę gładką i wilgotną, która umożliwia im oddychanie przez skórę. Płazy są zazwyczaj związane z wodą i często mają etapy rozwoju, w których żyją w wodzie jako larwy, a następnie przechodzą do lądowego życia jako dorosłe osobniki. Mają zróżnicowane formy i rozmiary, od małych, delikatnych żabek po większe i bardziej masywne ropuchy. Płazy odgrywają istotną rolę w ekosystemach, kontrolując populację owadów i stanowiąc pokarm dla innych zwierząt.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik