w

Sprawdź swoją wiedzę w quizie, który zaskoczy nawet najbardziej dociekliwych!

Czy uważasz, że dysponujesz wszechstronną wiedzą i znasz niemal wszystko? A może masz ochotę sprawdzić poziom swojej wiedzy w ten monotonny dzień? Czy sądzisz, że świetnie orientujesz się w realiach lat 90. i okresie PRL-u? Jeśli tak, to nasza dzisiejsza rozrywka jest przygotowana specjalnie dla Ciebie! Jesteś gotów, aby stawić czoła wyzwaniu?

Jednak ostrzegamy, to zadanie nie będzie łatwe! Przed Tobą test, złożony z bardzo wymagających pytań, mających na celu sprawdzenie Twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia, który dla wielu oznaczał okres młodości. Dane jednoznacznie wskazują, że pytania nie są łatwe, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga jedynie nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy uda Ci się do nich dołączyć? Sprawdźmy to razem!

 

W Polsce, lata 90. to okres dynamicznych zmian politycznych, które miały wpływ również na strukturę i funkcjonowanie parlamentu. Po transformacji ustrojowej w 1989 roku, Polska przeszła od systemu socjalistycznego do demokracji parlamentarnej. W wyniku pierwszych wolnych wyborów w 1989 roku Sejm kontraktowy, czyli parlament konstytuanty, opracował nową konstytucję, która została przyjęta w 1997 roku. Nowa konstytucja określiła zasady funkcjonowania parlamentu, nadając mu dwuizbową strukturę: Sejm i Senat.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik