w

Podchwytliwy test wiedzy ogólnej. Dasz radę nie złapać się w pułapkę?

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Opakowania którego popularnego sosu były używane jako szklanki?

Do wody z saturatora ulicznego najczęściej dodawano smak:

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 22

 

Wiedza o świecie pozwala między innymi na lepsze zrozumienie różnic między kulturami i wartościami. Dzięki niej jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć naszych sąsiadów, partnerów biznesowych czy innych ludzi, którzy różnią się od nas. Poznanie innych kultur i sposobów myślenia pozwala na budowanie mostów porozumienia i lepszego zrozumienia między ludźmi.

W tym quizie nieliczni mają komplet punktów!

Dziś przychodzimy z jakże popularną formą treningu myślowego, jaką jest quiz przekrojowy test wiedzy. Zabawa ta, poza tym, że jest doskonałą opcją do przetestowania poziomu naszej wiedzy z zakresu takich obszarów jak historia, anatomia człowieka czy nawet muzyka klasyczna, może także stworzyć możliwość na przyuczenie nowej wiedzy o świecie, który nas otacza. Pomimo całkiem sporego poziomu trudności, przy odrobinie skupienia i sensownego myślenia dobry wynik nie powinien dla nikogo z Was stanowić problemu, choć okaże się to dopiero po ukończeniu, kiedy odpowiecie już na każde z pytań. Gotowi do zabawy? Powodzenia!

Jak wrażenia po rozwiązaniu quizu? Poradziliście sobie z pytaniami, czy jednak są takie, które Was przerosły? Punktacja Was zadowala?

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik