w

Sprawdź, ile wiesz o świecie wokół nas– średni wynik to zaledwie 7/10!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Podczas gry w kapsle, kapsle poruszało się do przodu za pomocą:

Co w PRL-u nazywano teksasami?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 23

 

Rozwiązywanie quizów wiedzy o świecie przynosi wiele korzyści, takich jak poszerzenie wiedzy ogólnej, rozwijanie umiejętności myślenia, poprawa pamięci i języka angielskiego oraz rozwijanie konkurencyjności. To świetny sposób na spędzenie czasu i rozwijanie swojego intelektu, a także odświeżanie sobie wiedzy, którą przez całe nasze życie zebraliśmy.

W tym quizie nieliczni mają komplet punktów!

Pytania, jakie dzisiaj dla Was zebraliśmy pozwolą jednoznacznie ustalić jak wielka jest wasza wiedza. Prosto nie będzie, ponieważ dotyczą one… niemal wszystkiego! Aby osiągnąć jak najlepszy wynik będziesz musiał zabłysnąć wiedzą o takiej tematyce jak geografia, muzyka czy show biznes, czyli bez ogródek mówiąc znajomością świata wokół, kultury oraz znanych każdemu tradycji. Dobrze mieć się na baczności, gdyż te pytania mogą Cię zaskoczyć i wyprowadzić w maliny! Uważasz więc, że dasz radę uzbierać minimum 50% punktów? Zobaczmy więc jaką wiedzą władasz! Powodzenia!

I jak wam poszło? Zagadki okazały się banalne, czy może czasem brakowało Wam wiedzy w jakimś temacie? Zachęcamy do podzielenia się swoim wynikiem!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik