w

Przed wami pytania, na które powinien odpowiedzieć każdy dorosły! Poradzicie sobie?

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

W dzisiejszym świecie wszystkie informacje są dla każdego z nas bardzo łatwo dostępne, dlatego coraz rzadziej przykładamy się do przyswajania wiedzy. Istnieje jednak pewna ogólna wiedza, którą każdy dorosły powinien dysponować, tak aby lepiej rozumieć otaczającą nas rzeczywistość, oraz być bardziej obytymi i świadomymi obywatelami tego świata.

Czy te pytania będą dla Ciebie wyzwaniem?

Dziś wychodzimy do Was ze świetną inicjatywą – quizem, który będzie miał za zadanie sprawdzić poziom waszej wiedzy ogólnej na temat otaczającej Was rzeczywistości. Spokojnie, nie będziemy wymagać żadnej wiedzy specjalistycznej, a jedynie faktów bądź informacji o tym, co każdy z nas powinien wiedzieć. Pamiętajcie, że w tej zabawie nie chodzi tylko o wygraną, ale przede wszystkim o dobrą zabawę – więc jeśli nie uda wam się odpowiedzieć na wszystkie pytania, to żaden problem – zawsze możecie spróbować swoich sił jeszcze raz. Życzymy więc wszystkim powodzenia!

Ile liter wchodzi w skład angielskiego alfabetu?

Jaki wzór sumaryczny posiada kwas węglowy?

W którym roku odbyła się bitwa pod Waterloo?

Jakiego zwierzęcia używano dawniej do upuszczania chorym krwi?

W jakim województwie jest położony Rybnik?

Quiz wiedzy ogólnej cz1

 

I jak? Jakieś pytanie sprawiło Wam problem, czy może jednak była to bułka z masłem? Wynik, który uzyskaliście jest satysfakcjonujący? Nie zapomnijcie podzielić się nim w komentarzu, a także pokazać ten quiz znajomym, niech i oni sprawdzą się w naszej zabawie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik