w

Podejmij wyzwanie, w którym komplet punktów to naprawdę rzadkość!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

W dzisiejszych czasach, wiedza specjalistyczna jest niewątpliwie kluczowa, gdyż pozwala nam na zdobycie kwalifikacji potrzebnych do wykonywania zawodu i osiągnięcia sukcesu w danej dziedzinie. Jednakże, równie ważna jest wiedza ogólna, czyli wiedza na temat różnych dziedzin i zagadnień, która nie jest związana bezpośrednio z naszą pracą czy studiami.

Czy te pytania będą dla Ciebie wyzwaniem?

Dziś wychodzimy do Was z przyjemną zabawą – testem, który ma za zadanie skontrolować poziom posiadanej przez was wiedzy ogólnej między innymi o medycynie, historii świata, matematyki a także kulturoznawstwa. Nie martwcie się, nie będziemy oczekiwać głębokiej specjalistycznej wiedzy, a jedynie faktów bądź ogólników o tym, co każdy z nas musi mieć w głowie. Chcemy zaznaczyć, że w tym quizie nie chodzi jedynie o zwycięstwo, ale przede wszystkim o świetną zabawę – więc jeśli nie zdołacie odpowiedzieć na wszystkie pytania, to wcale nie problem – przecież możecie spróbować się ponownie. Życzymy wobec tego wszystkim powodzenia!

W którym roku powstało państwo Izrael?

Pełnoletnia osoba w Polsce ma lat:

Jakie badanie wykrywa niewłaściwą pracę serca?

Chińczycy w żałobie zakładają ubrania koloru:

Według znanego powiedzenia „nie ma róży bez…”:

Quiz wiedzy ogólnej cz2

 

Chyba nie było tak trudno, czyż nie? Czy może jednak któreś pytania były dla Was nie do przejścia? Pochwalcie się swoimi wynikami w komentarzu, oraz udostępnijcie ten test swoim znajomym – niech i oni skontrolują, ile rzeczywiście wiedzą o otaczającym nas wszystkich świecie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik