w

Quiz wiedzy ogólnej dla geniuszy. Niektóre pytania mogą Cię przerosnąć!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Jak miała na imię brazylijska "niewolnica", której losy opłakiwali polscy telewidzowie?

W sklepach Pewexu można było kupić towary za dolary lub...?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 18

 

Wiedza o świecie to niezwykle cenna umiejętność, która pozwala nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Poznanie różnych dziedzin życia, jak nauki przyrodnicze, nauki społeczne czy sztuka, pozwala na poszerzenie horyzontów i wzbogacenie naszej wiedzy. Wiedza ta jest nie tylko interesująca i ciekawa, ale również bardzo przydatna w codziennym życiu.

W tym quizie nieliczni mają komplet punktów!

Tym razem wychodzimy z tak bardzo znaną formą rozrywki, jaką jest test przekrojowy test wiedzy. Zabawa ta, poza faktem, że jest świetną opcją do skontrolowania poziomu naszej wiedzy z zakresu takich zagadnień jak sport, mitologia czy historia, może także dać możliwość na przyuczenie świeżej wiedzy o tym, co jest wokół nas. Mimo znacznego stopnia trudności, przy wystarczającej ilości skupienia i sensownego myślenia maksymalny wynik nie powinien dla wielu z Was stanowić problemu, choć okaże się to dopiero na koniec, kiedy odpowiecie już na wszystkie z pytań. Gotowi do testu? Powodzenia!

I jak poszedł quiz? Zagadki okazały się łatwe, czy może czasem brakowało Wam rozeznania w jakimś wątku? Zachęcamy do podzielenia się wynikiem!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik