w

Ten test wiedzy ogólnej wydaje się banalny. Ale to jedynie pozory!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Kartki na cukier wprowadzono w roku:

Który dzień został ustanowiony dniem bezmięsnym?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 19

 

Quizy wiedzy są świetnym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy ogólnej i rozwijanie jej w różnych dziedzinach. Jednak, aby wziąć w nim udział i odnieść sukces, należy posiadać pewne minimum wiedzy z wielu różnych dziedzin życia. Nie jest jednak powiedziane, czy wiedza ta ma dotyczyć ogólników, czy zagłębiać się w szczegóły jakiegoś zagadnienia bądź tematu.

W tym quizie nieliczni mają komplet punktów!

Pytania, które dziś dla Was przygotowaliśmy pozwolą dokładnie określić jak wielka jest wasza wiedza. Prosto nie będzie, ponieważ dotyczą one… niemal wszystkiego! Aby zdobyć jak najwyższy wynik będziesz musiał wykazać się wiedzą o takiej tematyce jak geografia, historia czy muzyka klasyczna, czyli bez owijania w bawełnę mówiąc znajomością świata wokół, kultury oraz znanych większości tradycji. Lepiej mieć się na baczności, ponieważ poniższe pytania mogą Cię wziąć pod włos i wyprowadzić w pole! Twierdzisz więc, że dasz radę zebrać przynajmniej 50% punktów? Przekonajmy się więc jaką wiedzą władasz! Powodzenia!

I jak emocje? Pytania były proste, czy może tym razem nie udało Wam się na 100% pytań odpowiedzieć poprawnie? Pochwalcie się swoim wynikiem!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik