w

Rok urodzenia określa Twój żywioł, który wpływa na całe Twoje życie. Poznaj jego znaczenie!

Jeśli zastanawialiście się kiedyś nad tym, co dokładnie oznacza wasz wewnętrzny żywioł, który jest wam przypisany zgodnie z waszym horoskopem żywiołów – lepiej trafić nie mogliście! Dziś postaramy się przybliżyć wam znaczenie każdego z nich, oraz przedstawić cechy, które są z nim związane, jeśli jeszcze nie wiecie, jaki żywioł w was drzemie, odsyłamy was do tego artykułu, dzięki któremu będziecie w stanie samodzielnie ustalić wasz żywioł. Jeśli jednak już go poznaliście, zapraszamy do lektury opisów każdego z żywiołów występujących w horoskopie żywiołów!

Drzewo to bardzo wyjątkowy żywioł, który najczęściej kojarzy się z narodzinami i długowiecznością. Bez wahania można go też wziąć za symbol mądrości i wrodzonej pomysłowości. Ludzie posiadający ten żywioł, według chińskiej myśli taoistycznej, to posiadacze niecodziennie hojnej oraz ożywionej natury.

Ich moralność stoi na niezwykłym poziomie, a równoważą ją jedynie ich silne przekonania. Takie osoby na pewno mogą nazywać się miłośnikami przyrody, dlatego też miejsca, gdzie mogą z nią obcować są dla nich najlepsze na odpoczynek.

Zarówno ich otwartość, jak i witalność sprawia, że często posiadacze tego żywiołu potrafią chwytać się kilku srok za ogon. Spowodowane to jest głównie ich różnorodnymi i bardzo szerokim spektrum zainteresować. Mimo tej wielozadaniowości i jednoczesnego działania nad kilkoma projektami, często zdarza im się nie kończyć tego, co zaczęli.

Z wiekiem jednak ta cecha u nich zanika, a większość spraw starają się dociągać do końca. To urodzeni przedsiębiorcy, którym jednak brakuje odrobinę samozaparcia i dobrego planowania, gdyż nawet najdrobniejsza zmiana planu potrafi ich wybić z rytmu.

Ogień to żywioł, który daje jego posiadaczowi nieposkromione pokłady ambicji oraz pragnienia sukcesu na dużą skalę. Może się wydawać, ze naturalne predyspozycje do bycia liderem osoby spod tego żywiołu zawdzięczają swojemu pozytywnemu podejściu do życia oraz jak już wspomnieliśmy przeogromnej ambicji.

Mimo tego, ze osoby te mają skłonności do dominowania swoich współpracowników, to zawsze świetnie się z nimi dogadują. Genialny kontakt z innymi to jednak tylko przykrywka – ludzie ognia żyją w ciągłym przekonaniu, że jeśli chodzi o obowiązki, to polegać mogą tylko i wyłącznie na sobie.

W większości przypadków osoby o tym żywiole są doskonałymi mówcami, którzy są w stanie swoimi argumentami przekonać nawet najbardziej utwierdzone w swoich przekonaniach osoby. Mają głowy pełne pomysłów, które świetnie potrafią ubierać w słowa.

Często jednak podejmują niepotrzebne ryzyko, które realnie jest w stanie zagrozić ich pozycji oraz dobrobytowi, który posiadają. Jednak nawet jeśli dojdzie do porażki, osoby te są w stanie obrócić to w lekcję, która da im siłę i motywację do dalszego działania i rozpoczęcia wszystkiego z nową kartą.

Ziemia sprawia, że osoby posiadające ten żywioł zachowują odpowiednią stabilność oraz równowagę zarówno jeśli chodzi o ich emocje, jak iż zachowanie. Potrafią bardzo skutecznie przewidywać skutki poszczególnych zdarzeń i pojmować, jak działa otaczający ich świat.

Ta niezwykła, wewnętrzna siła i niezrównanie mocny charakter sprawiają, że samą swoją obecnością są w stanie ukoić nawet najbardziej rozchwiane osoby. Chętnie w życiu wykorzystują swoją mądrość, która przejawia się u nich na wielu płaszczyznach.

Ich konserwatyzm sprawia, że nie dają się wplątywać w żadne nałogi czy złe nawyki. Są bardzo pewne siebie, jednak na co dzień nie potrafią tego okazywać. Powierzone im zadania realizują ze ściśle ustalonym planem, co ich zdaniem jest jedyną drogą do osiągania kolejnych celów.

Mawia się też, że drugą naturą tych osób jest lęk, dlatego niczym nieuzasadniony pesymizm to dla nich norma. Jedną z najmocniejszych stron ludzi ziemi jest ponadto niezwyczajnie dobra pamięć, która pozwala im na zapamiętywanie wielu, nawet najmniejszych szczegółów.

Metal symbolizuje solidność oraz sztywność, a przy tym błyskotliwość i lojalność. Są to cechy, których raczej próżno szukać u innych żywiołów. Dokładność w działaniu oraz niezwykła skrupulatność sprawiają, ze ludzi ci są zawsze chętni do pracy, nawet jeśli miałaby być ona długotrwała i wymagała dużych inwestycji.

Ich kalkulacyjny umysł sprawia, że wszystkie starania zawsze są nakierowane na osiąganie zamierzonego celu. Wykazują też tendencję do działania bez wahania, tak jak sobie to zaplanowali, nie godząc się tym samym na żadne kompromisy czy ustępstwa – ich ambicja po prostu im na to nie pozwala. Ich plany są najlepszymi planami i nie wymagają ich zdaniem żadnych poprawek.

Niezależnie od tego, co dzieje się wkoło, osoby metalu są niezwykle przywiązane do tego co robią i co posiadają. Kochają bowiem pieniądze i wszelkie ich zalety, a więc pozycję i władzę, które dodają im ogromnej pewności siebie i siły do działania. To, jak postępują na co dzień zdają się rozumieć tylko oni, nie potrzebują by ktoś inny pojmował motywację ich działań.

Są to tez indywidualiści, którzy rzadko kiedy proszą o pomoc, a zdecydowanie bardziej wolą wszystko robić samodzielnie, bez znaczenia czy są to sprawy życia codziennego, czy skomplikowanie problemy. Są niezwykle świadomi, dlatego też nie cofają się nawet przed radykalnymi czynami.

Woda to żywioł, który sprawia że jego osoby nie mają ambicji na to, by konkurować z innymi, czy to pod względem biznesowym, czy każdym innym. Zdecydowanie bardziej wolą obserwować otaczającą ich rzeczywistość i zauważać to, czego inni nie dostrzegają.

Pozwala im to na przewidywanie tego co może się wydarzyć i prognozowanie następstw zdarzeń, które jeszcze nie miały miejsca. Szczególnie predysponuje ich to do wykonywania takich zawodów, w których swoim przenikliwym myśleniem mogą pomagać innym osobom.

Osoby te mają jednak często skłonności do tego, by wywierać wpływ na innych, szczególnie wykorzystując do tego swoje analityczne myślenie. Potrafią jednak też zachowywać się bardzo uczuciowo, szczególnie w sytuacjach konfliktowych, gdzie zawsze starają się znaleźć rozwiązanie idealne dla obu stron.

Bardzo łatwo przychodzi im też rozmawianie o problemach, które należy zlikwidować, choć robią to zazwyczaj w idealnym momencie, tak by nie wyszło to nietaktownie.

W dzisiejszym świecie odkrywanie samego siebie to nie lada wyzwanie. Informacje i natłok obowiązków, którymi jesteśmy zewsząd bombardowani sprawiają, że rzadko kiedy mamy czas na to, by zająć się sobą i poświęcić choć chwilę na to, by skupić się na sobie. Warto jednak wygospodarować na to choć odrobinę czasu.

Jesteśmy ciekawi, czy udało wam się odkryć wasz wewnętrzny żywioł i dowiedzieliście się już, jakie cechy charakteru wam on przypisuje? Jesteśmy bardzo ciekawi, na ile w waszym przypadku zamieszczone powyżej opisy pokrywają się z prawdą – koniecznie dajcie znać w komentarzu! Nie zapomnijcie tez pokazać tego znajomym – niech oni także poznają prawdę o sobie samym!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik