w

W małżeństwie rodziców Jasia nie do końca się układało…

Mawia się, ze dzieci widzą świat zupełnie inaczej niż dorośli. Otaczający ich świat zdaje się być bardzo prosty, pozbawiony wielu intryg i zawiłości, które w dorosłym życiu są czymś normalnym. Taki stan rzeczy sprawia, że mogą one czasem dostrzegać rzeczy, które dorosłe osoby zwyczajnie pomijają na co dzień, co może prowadzić do nieco dwuznacznych sytuacji.

Dzieci mają wyjątkowe podejście także do kwestii relacji międzyludzkich. Nie widzą one fałszu oraz zawiści, a wszystkie problemy które w nich występują są w stanie rozwiązać bardzo szybko. W przypadku dorosłych niestety rozwiązywanie problemów w relacjach nie jest tak proste, co dla dzieci może wydawać się wręcz niepojęte. Wynika to między innymi z faktu, że dzieci oceniając relacje z drugim człowiekiem nie biorą pod uwagę pewnych aspektów, na które siłą rzeczy są jeszcze za młode i upłynie jeszcze wiele lat, zanim takowe sprawy zrozumieją.

 

 

Podobnie też było w przypadku rodziny bohatera tejże historii. Od jakiegoś czasu Jasiu zauważył, ze jego rodzice nie dogadują się najlepiej i chodzą jakby naburmuszeni. Mały chłopiec nie wiedział jednak czym spowodowany jest taki stan rzeczy.

Kliknij przycisk Następna strona poniżej, aby przejść do dalszej części…

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik