w

Sprawdź, czy wiesz więcej niż przeciętny student! Rozwiąż ten quiz!

Masz przekonanie, że opanowałeś wiedzę z różnych dziedzin i znasz prawie wszystko? A może po prostu masz ochotę sprawdzić poziom swojej wiedzy w ten monotonny dzień? Czujesz, że doskonale orientujesz się w latach 90. i okresie PRL-u? Jeśli tak, to przygotowana przez nas rozrywka została stworzona specjalnie z myślą o Tobie.

Czy jesteś gotowy, aby się przetestować? Jednak ostrzegamy – zadanie nie będzie łatwe! Przed Tobą test, składający się z bardzo wymagających pytań, mających na celu sprawdzenie Twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia, który dla wielu był okresem młodości. Statystyki jasno wskazują, że pytania nie są proste, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga tylko nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy uda ci się do nich dołączyć? Sprawdźmy to!

 

W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL), kiedy cenzura i kontrola państwowa były silnie obecne, polscy widzowie mieli ograniczony dostęp do zagranicznych filmów. Niemniej jednak, niektóre produkcje filmowe z innych krajów zdobyły popularność i były pokazywane w kinach PRL. Amerykański klasyczny musical „West Side Story” (1961) w reżyserii Jerome’a Robbinsa i Roberta Wise’a był jednym z zagranicznych filmów, które zyskały popularność w Polsce. Pomimo pewnych trudności związanych z tematem walk gangów w Nowym Jorku, film ten zdobył uznanie polskiej publiczności.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik