w

Tylko prawdziwi entuzjaści nauki zdadzą ten quiz z maksymalnym wynikiem! A Ty?

Czy masz przekonanie, że opanowałeś wiedzę z różnych dziedzin i znasz prawie wszystko? A może po prostu chcesz zweryfikować poziom swojej wiedzy w ten monotony dzień? Czy uważasz, że świetnie orientujesz się w realiach lat 90. i okresie PRL-u? Jeśli tak, to przygotowana przez nas rozrywka jest stworzona specjalnie dla Ciebie! Czy jesteś gotowy, aby poddać się sprawdzeniu?

Jednak ostrzegamy – to zadanie nie będzie łatwe! Przed tobą test, składający się z wyjątkowo wymagających pytań, mających na celu sprawdzenie twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia, który dla wielu z nas był okresem młodości. Statystyki jednoznacznie wskazują, że pytania nie należą do łatwych, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga jedynie nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy uda ci się do nich dołączyć? Przekonajmy się!

 

W okresie Polski Ludowej, w latach 40. do końca lat 80., wczasy stanowiły istotny element życia społecznego. Wczasowiczom udostępniano ośrodki wypoczynkowe nad morzem, jeziorami i w górach, co było często inicjatywą zakładową lub organizowaną przez związki zawodowe. Jednym z popularnych destynacji był Zakopane, gdzie turyści korzystali z uroków Tatr. Wczasy były dostępne również w sanatoriach, gdzie oferowano leczenie i rehabilitację. Nad morzem najczęściej odbywały się wypoczywające rodziny, cieszące się kąpielą słoneczną i morskimi kąpielami.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik