w

Stworzą hybrydę człowieka i zwierzęcia. Japonia wydała pozwolenie na eksperymenty z embrionami.

Hiromitsu Nakauchi to biolog, który od lat zajmuje się komórkami macierzystymi. Na to, co wydarzyło się kilka dni temu, czekał od ponad 10 lat. Po wielu latach ciężkiej pracy, dostał on zgodę na przeprowadzenie być może najbardziej kontrowersyjnego eksperymentu w historii nauki.

Naukowiec chce bowiem przeprowadzać eksperymenty na embrionach ludzkich i zwierzęcych, by stworzyć hybrydę człowieka i zwierzęcia. Wiele krajów zakazało takich praktyk, jednak Japonia postanowiła zezwolić na przeprowadzenie eksperymentów.

 

badania1

 

Głównym celem naukowca jest spełnienie zapotrzebowania na organy do przeszczepów. Mężczyzna wierzy, że jego badania zupełnie zmienią świat. Celem eksperymentu natomiast jest sprawienie, by zarodek myszy wykorzystał wstrzyknięte mu ludzkie komórki do wyhodowania wcześniej usuniętej trzustki.

 

badania2

 

Choć podobne badania miały już miejsce w przeszłości, nigdy nie prowadzono ich do końca. Nakauchi zamierza jednak przeprowadzić pełen eksperyment i ma nadzieję, że wszystko pójdzie po jego myśli.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik