w

Te pytania są kłopotliwe nawet dla nauczycieli! Spróbuj swoich sił!

Czy czasem nie odczuwasz, że dysponujesz wiedzą z wielu różnych dziedzin, która przewyższa tę innych? A może monotonia sprawia, że poszukujesz przyjemnej, lecz jednocześnie produktywnej rozrywki? Jesteś pewien, że doskonale orientujesz się w latach 90. i okresie PRL-u w Polsce? Jeśli tak, to dzisiejsza nasza zabawa została stworzona specjalnie z myślą o Tobie! Chciałbyś spróbować?

Musimy jednak ostrzec – nie będzie to łatwe! Przygotowaliśmy bowiem test składający się z rzeczywiście trudnych pytań, mających na celu sprawdzenie stanu Twojej wiedzy na temat końcówki ubiegłego tysiąclecia, czyli okresu, który dla wielu z nas symbolizuje młodość. Statystyki jednoznacznie potwierdzają, że pytania nie są łatwe, a jedynie nieliczna grupa uczestników udzieliła 100% poprawnych odpowiedzi. Czy zaliczysz się do tego grona? Sprawdźmy to razem!

 

W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL), budownictwo miało strategiczne znaczenie dla gospodarki socjalistycznego państwa. Władze komunistyczne inwestowały znaczne środki w rozbudowę infrastruktury, mieszkań i obiektów użyteczności publicznej, aby spełnić idee socjalistycznego planu gospodarczego. W latach 50. i 60. XX wieku, w ramach tzw. „czterolecia”, realizowano ambitne plany budowy mieszkań dla pracowników. Powstawały osiedla mieszkaniowe, a popularne stały się bloki wielorodzinne. Jednym z największych przedsięwzięć tego okresu było wybudowanie Nowa Huta – nowoczesnej dzielnicy mieszkaniowej w Krakowie zintegrowanej z hutą.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik