w

Większość osób powyżej 30 roku życia nie zna na nie odpowiedzi. A Ty?

Czasem masz wrażenie, że dysponujesz szeroką wiedzą z wielu różnych dziedzin, która wydaje się przewyższać pozostałe? A może monotonia skłania Cię do poszukiwania ciekawej, ale jednocześnie produktywnej rozrywki? Czujesz pewność, że doskonale znasz lata 90. i okres PRL-u w Polsce? Jeśli tak, to nasza dzisiejsza propozycja została przygotowana z myślą o Tobie! Próbujesz?

Musimy jednak ostrzec – nie będzie to łatwe! Przygotowaliśmy bowiem test, który składa się z rzeczywiście trudnych pytań, mających na celu sprawdzenie stanu Twojej wiedzy na temat końcówki ubiegłego tysiąclecia, czyli okresu, który dla wielu z nas oznaczał młodość. Fakt, że pytania nie należą do najłatwiejszych, potwierdzają statystyki – tylko garstka uczestników udzieliła 100% poprawnych odpowiedzi. Czy znajdziesz się w tej elitarnej grupie? Sprawdźmy to!

 

W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL), tradycje kulturowe były silnie zakorzenione w historii narodu polskiego, pomimo wprowadzenia socjalistycznego ustroju. Nastąpiły jednak pewne przekształcenia i dostosowania tradycji do nowego kontekstu politycznego. Ważnym elementem tradycji w Polsce Ludowej były uroczystości narodowe i państwowe, takie jak Święto Pracy obchodzone 1 maja czy Święto Konstytucji 3 Maja. Te dni były okazją do masowych defilad, widowisk i manifestacji, podkreślających jedność społeczeństwa w ramach socjalistycznego państwa.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik