w

Ten test przerasta nawet najlepszych! Średni wynik? Lepiej nie pytać!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Wiedza ogólna to zbiór informacji z różnych dziedzin, które pozwala nam lepiej zrozumieć świat i ludzi w nim żyjących. Rolę wiedzy ogólnej można porównać do fundamentu budynku – bez niej trudno zbudować coś trwałego i solidnego. Dlatego też jest to jedna z podstawowych rzeczy, którą każdy człowiek powinien posiadać, niezależnie od swojego wieku czy też statusu społecznego.

Piekielnie trudny test wiedzy ogólnej!

Teraz przychodzimy z jakże świetną formą treningu myślowego, jaką jest quiz wiedzy o świecie. Rozrywka ta, poza faktem, że jest świetną opcją do sprawdzenia poziomu naszej wiedzy z gałęzi takich zagadnień jak języki świata, psychologia czy sport, może ponadto stworzyć szansę na zdobycie nowej wiedzy o świecie, który nas otacza. Mimo całkiem sporego stopnia trudności, przy odpowiedniej dozie skupienia i logicznego myślenia dobry wynik nie powinien dla nikogo z Was stanowić kłopotu, choć okaże się to dopiero na koniec, kiedy udzielicie już odpowiedzi na wszystkie z pytań. Gotowi do wzięcia udziału? Powodzenia!

Do jakiego instrumentu jest podobne ukulele?

Mówiąc o ustawie zasadniczej mamy na myśli:

Miasto Ułan Bator znajduje się:

Jaki symbol chemiczny ma uran?

Który z polskich uniwersytetów powstał najwcześniej?

Sprawdzamy Twoją wiedzę! cz2

 

I jak poszedł quiz? Zagadki były łatwe, czy może czasem brakowało Wam wiedzy w jakimś wątku? Zachęcamy do pochwalenia się wynikiem!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik