w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Kategoria: cyfry rzymskie

Zdarza się, że każdy z nas myśli, że może być lepszy w czymś od drugiej osoby. Wtedy wydaje nam się, że posiadamy większą wiedzę na dany temat niż nasz znajomy i jesteśmy o wiele mądrzejsi. Jednak co, gdy okazuje się, że to nieprawda i nie jesteśmy najlepsi?

Dlatego mamy dla Was małą zabawę – quiz składający się z pytań na różne tematy. Wszystkie pytania wydają się proste, ale pamiętajcie, że wyglądają mylnie. Niektóre z nich mogą okazać się zbyt trudne dla wielu z Was, co uniemożliwi poprawne odpowiedzi. Mimo to warto poświęcić trochę czasu i spróbować swoich sił w tych pytaniach. Na koniec podzielcie się wynikiem z przyjaciółmi i zachęćcie ich do wzięcia udziału w naszej zabawie. Bez zbędnego przedłużania, czas sprawdzić, czy faktycznie jesteście geniuszami, za jakich uważacie się!

 

Podana na grafice liczba w zapisie rzymskim oznacza:
Następne pytanie

 

W systemie liczbowym cyfr rzymskich, każdy symbol ma swoją wartość numeryczną, a liczby są zapisywane poprzez sumowanie wartości poszczególnych symboli. Cyfry rzymskie mają charakterystyczny wygląd, dzięki czemu są łatwe do odczytania, nawet bez znajomości języka łacińskiego. Znaki rzymskie są czasami używane w dzisiejszych czasach w dekoracji, np. na zegarkach, ozdobach lub w projektowaniu logo. Cyfry rzymskie są również powszechnie stosowane w sztuce, w literaturze oraz w filmie, jako element kultury i historii.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik