w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Kategoria: polski film

Mówi się, że dzieci posiadają ogromną wyobraźnię, a często jest ona większa niż wyobraźnia ich rodziców. Dzieci mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę – uwielbiają się wypowiadać na każdy temat, chociaż nie do końca mają o nim pojęcie. Jednakże, nie tylko dzieci mają w sobie takie podejście, ponieważ również dorośli chętnie wypowiadają swoje opinie na temat, o którym nie posiadają dostatecznej wiedzy.

Dorośli często uważają, że ich wiedza jest znacznie szersza, ze względu na wiek i doświadczenie życiowe, niż w przypadku innych osób. W takiej sytuacji starają się przeforsować swoją opinię, a jeśli zostanie im wypomniany błąd, to często reagują nerwowo. Istnieją jednak sposoby na sprawdzenie, czy faktycznie posiadamy tak rozległą wiedzę, jak nam się wydaje. Dlatego też proponujemy dla was małą zabawę – quiz, który pozwoli na ocenę poziomu waszej wiedzy ogólnej. Po ukończeniu quizu, nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem! Powodzenia!

 

W jaką popularną rolę wcielił się aktor ze zdjęcia?Następne pytanie

 

Polska może pochwalić się bogatą tradycją aktorską, a wiele polskich aktorów zyskało międzynarodową sławę dzięki swoim wybitnym kreacjom. Wśród nich znajduje się Daniel Olbrychski, który zdobył uznanie za swoje role w filmach takich jak „Człowiek z marmuru” czy „Człowiek z żelaza”. Innym znanym polskim aktorem jest Jerzy Stuhr, który jest rozpoznawany z ról w takich filmach jak „Krótki film o miłości” czy „Dekalog”.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik