w

Tylko nieliczni mogą pochwalić się perfekcyjnym wynikiem! A Ty?

Czy uważasz, że opanowałeś wiedzę z różnych dziedzin i jesteś prawdziwym ekspertem? A może szukasz sposobu na przełamanie monotonii tego dnia? Czujesz pewność swojej znajomości lat 90. i okresu PRL-u? Jeśli tak, to nasza specjalnie przygotowana rozrywka jest stworzona z myślą o Tobie! Jesteś gotów, by się przetestować?

Jednak ostrzegamy – to zadanie nie będzie łatwe! Przed Tobą test, składający się z podchwytliwych pytań, mających na celu sprawdzenie Twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia, okresu, który dla wielu oznaczał czas młodości. Statystyki jednoznacznie wskazują, że pytania nie są łatwe, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga tylko nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy uda Ci się do nich dołączyć? Przekonajmy się!

 

W Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL), rozrywka miała specyficzny charakter, często uwarunkowany polityką oraz kulturą socjalistyczną. W kinach dominowały filmy o tematyce socjalistycznej, a tzw. „kino moralnego niepokoju”, reprezentowane przez twórców takich jak Krzysztof Kieślowski, często poruszało trudne tematy społeczne. W życiu codziennym ludzi PRL-u ważne miejsce zajmowały także imprezy masowe, takie jak festyny, parady czy uroczystości państwowe.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik