w

Tylko prawdziwi mądrzy ludzie odpowiadają poprawnie na te pytania! Spróbuj!

Czasami zastanawiasz się, czy Twoja wiedza z różnych dziedzin jest szersza niż u innych? A może monotonia sprawia, że poszukujesz przyjemnej, lecz jednocześnie produktywnej rozrywki? Jesteś pewien, że doskonale znasz lata 90. i okres PRL-u w Polsce? Jeśli tak, to dzisiejsza rozrywka została stworzona specjalnie z myślą o Tobie! Przyjmiesz wyzwanie?

Ostrzegamy jednak – nie będzie to łatwe! Przygotowaliśmy test składający się z naprawdę wyzwańczych pytań, mających na celu sprawdzenie stanu Twojej wiedzy na temat końcówki ubiegłego tysiąclecia, czyli okresu, który dla wielu z nas to czas młodości. Faktem jest, że pytania nie należą do najłatwiejszych, o czym świadczą statystyki – 100% poprawnych odpowiedzi udzieliła tylko niewielka grupa uczestników. Czy Ty również do nich należysz? Sprawdźmy to razem!

 

W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL), mimo trudności gospodarczych i politycznych, doszło do pewnych osiągnięć w dziedzinie wynalazczości i innowacji. W latach 60. w Polsce powstał komputer Odra, zaprojektowany przez zespół inżynierów pod kierownictwem Józefa Pelca. Odra był jednym z pierwszych polskich komputerów i znaczącym osiągnięciem w dziedzinie technologii informatycznej.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik