w

Większość osób młodszych niż 30 lat nie da rady! A Ty?

Czasem masz wrażenie, że dysponujesz wiedzą z wielu różnych obszarów, przewyższającą innych? A może nudę próbujesz zastąpić czymś przyjemnym, a jednocześnie produktywnym? Jesteś pewny, że doskonale znasz lata 90. i okres PRL-u w Polsce? Jeśli tak, to dzisiejsza nasza rozrywka została stworzona specjalnie z myślą o Tobie! Czy chcesz się sprawdzić? Musimy jednak ostrzec, że nie będzie to łatwe!

Przygotowaliśmy test składający się z naprawdę wymagających pytań, mających na celu sprawdzenie Twojej wiedzy na temat końcówki ubiegłego tysiąclecia, czyli okresu, który dla wielu z nas stanowił czas młodości. Faktem jest, że pytania nie należą do najprostszych, co potwierdzają statystyki – zaledwie garstka uczestników udzieliła 100% poprawnych odpowiedzi. Czy znajdziesz się w tej grupie? Przekonajmy się!

 

W Polsce, po transformacji ustrojowej i upadku komunizmu w 1989 roku, rolnictwo przeszło znaczne zmiany w latach 90. XX wieku. Jednym z kluczowych elementów było przejście od gospodarki centralnie planowanej do gospodarki rynkowej, co miało wpływ na strukturę i funkcjonowanie sektora rolniczego. W wyniku reform rolnych, które miały na celu zlikwidowanie kolektywizacji, ziemia została rozdzielona na mniejsze gospodarstwa rolne. Proces ten nazywany był „indywidualizacją rolnictwa” i umożliwił prywatyzację gruntów.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik