w

Czy dasz radę zdobyć więcej punktów niż przeciętny trzydziestolatek?

Czasem zastanawiasz się, czy posiadanie obszernej wiedzy z wielu różnych dziedzin wyróżnia Cię spośród innych? A może szukasz sposób na przełamanie nudy poprzez przyjemną, a jednocześnie produktywną rozrywkę? Jesteś pewny, że doskonale znasz lata 90. i okres PRL-u w Polsce? Jeśli tak, to dzisiejsza nasza zabawa została stworzona specjalnie z myślą o Tobie! Przyjmiesz wyzwanie?

Niemniej jednak, musimy Cię ostrzec – nie będzie łatwo! Przygotowaliśmy bowiem test składający się z naprawdę wymagających pytań, mających na celu sprawdzenie stanu Twojej wiedzy na temat końcówki ubiegłego tysiąclecia, czyli okresu, który dla wielu z nas symbolizuje młodość. Statystyki jednoznacznie potwierdzają, że pytania nie należą do najprostszych – 100% poprawnych odpowiedzi udzieliła jedynie niewielka grupa uczestników. Czy Ty także do nich należysz? Sprawdźmy to!

 

Lata 90. to okres istotnych zmian politycznych w Polsce, charakteryzujący się transformacją ustrojową, gospodarczą i społeczną. Po upadku komunizmu w 1989 roku, Polska przeszła do systemu demokratycznego, a pierwszym niekomunistycznym prezydentem został Lech Wałęsa. W polityce wewnętrznej lata 90. to okres intensywnych reform gospodarczych. Rządzący podjęli próbę transformacji gospodarki z centralnie planowanej na rynkową, co prowadziło do procesu prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych .

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik