w

Wydaje się łatwe? Spróbuj rozwiązać ten quiz i się przekonaj!

Czy jesteś gotów, aby poddać swoją wszechstronną wiedzę próbie, przekonując się, że wiesz praktycznie wszystko? A może masz ochotę rozbudzić swoje szare komórki w ten monotonny dzień? Utyskujesz, że doskonale orientujesz się w realiach PRL-u oraz lat 90.? Jeśli tak, to dzisiejsza forma zabawy jest specjalnie dostosowana do Twoich umiejętności!

Jesteś gotów, aby się z nią zmierzyć? Warto jednak zdawać sobie sprawę, że to wyzwanie nie będzie łatwe! Przed Tobą zestaw pytań o szczególnej złożoności, mających na celu sprawdzenie Twojej wiedzy na temat czasów przed rokiem 2000, które dla wielu z nas stanowiły okres młodości. Statystyki jednoznacznie wskazują, że to nie będzie łatwizna, a jeśli zdołasz udzielić poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, zasłużysz na miejsce w elitarnej grupie najlepszych! Jesteś gotów na to wyzwanie? Rozpoczynamy!

 

W okresie Polski Ludowej, czyli lat 1944-1989, produkcja telewizyjna w Polsce rozwijała się stopniowo, a pierwsze polskie seriale zaczęły pojawiać się na ekranach w latach 70. Wśród nich znalazły się produkcje, które stały się kultowe dla widzów tamtego czasu. Jednym z najbardziej znanych jest serial „Czterdziestolatek” (1974-1977) w reżyserii Jerzego Gruzy, opowiadający o perypetiach pewnej kobiety w wieku 40 lat. Stanisława Celińska w roli głównej zdobyła ogromną popularność.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik