w

Zaledwie 1 na 97 osób zna poprawne odpowiedzi na wszystkie 10 pytań!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Film, z którego pochodzi ten kadr, to:

Fryzura, którą na tym zdjęciu nosi serialowy MacGyver, była nazywana:

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 3

 

Wiedza o świecie jest nie tylko przydatna w pracy czy w sferze zawodowej, ale również w codziennym życiu. Dzięki niej jesteśmy w stanie podejmować lepsze decyzje, na przykład dotyczące zdrowia, żywienia czy stylu życia. Poznanie różnych dziedzin życia pozwala na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń, co może przyczynić się do naszego osobistego rozwoju.

Mały quiz wiedzy ogólnej

Dziś przychodzimy z jakże znaną formą zabawy, jaką jest test przekrojowy test wiedzy. Rozrywka ta, poza tym, że jest idealną opcją do sprawdzenia poziomu posiadanej wiedzy z zakresu takich obszarów jak ruch drogowy, geografia czy historia, może ponadto dać okazję na przyswojenie świeżej wiedzy o świecie, który nas otacza. Pomimo znacznego stopnia trudności, przy odrobinie skupienia i logicznego myślenia niezły wynik nie powinien dla większości z Was stanowić problemu, choć zobaczymy dopiero po ukończeniu, kiedy udzielicie już odpowiedzi na każde z pytań. Gotowi do zabawy? Powodzenia!

Raczej nie było tak źle, czyż nie? Czy może jednak jakieś pytania były dla Was nie do przeskoczenia? Pochwalcie się swoimi punktami pod postem, oraz udostępnijcie ten test swoim znajomym – niech i oni przetestują, ile tak naprawdę wiedzą o otaczającym nas wszystkich świecie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik