w

Zaszła w ciążę z księdzem. Gdy się dowiedział, od razu zaproponował jej aborcję.

Historia tej kobiety ukazała się w pewnej książce. Jej bohaterka była wykorzystywana przez księdza, a jej życie zmieniło się w koszmar. Kilka lat później zaszła w ciążę z innym duchownym, który również ją wykorzystywał.

Kobieta pochodzi z małej miejscowości na Podhalu, w której nie działo się nic specjalnego. Zmieniło się to, kiedy pojawił się tam ksiądz, który pragnął pomagać młodzieży. Pewnego dnia, udała się do niego bohaterka książki, która miała wtedy 21 lat. Opowiedziała mu o swoim życiu oraz sytuacji rodzinnej, co duchowny wykorzystał do swoich planów. Zdawać by się mogło, że był to duchowny z powołania, jednak zrobił coś co wszystko zepsuło, bowiem wykorzystał seksualnie 21-latkę. Jak się później okazało, nie tylko ona padła jego ofiarą. Inne dziewczyny, podobnie jak ona trafiły do księdza przez spowiedź.

ciaza

Duchowny wybierał jedynie osoby, który miały problemy i były nieśmiałe. 21-latka nie odważyła się powiedzieć o wszystkim rodzicom. Uważała bowiem, że i tak by jej nie uwierzyli. Kilka miesięcy później, w jej życiu pojawił się inny duchowny, który wysłuchał jej problemu i chciał jej pomóc, zapraszając ją do Stanów Zjednoczonych. Kobieta posłuchała go i wyjechała z kraju. Niestety, ten ksiądz również ją wykorzystał. Stało się jednak coś znacznie gorszego, bowiem 21-latka zaszła w ciążę z duchownym. Ten dowiedziawszy się o tym, robił wszystko by zatuszować prawdę. Kiedy nadszedł czas porodu ksiądz uciekł z kraju, będąc przekonanym, że kiedy wróci, kobieta odda dziecko do adopcji. Tak się jednak nie stało. 21-latka opowiedziała o wszystkim kurii, która następnie nakazała przeprowadzić badania DNA. Te z kolei potwierdziły wszystko o czym mówiła kobieta. Ostatecznie otrzymała ona alimenty od kurii, ale na tym pomoc się skończyła. Nikt nie zapewnił jej wsparcia psychologicznego.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik