w

10 pytań z wiedzy ogólnej, na które każda osoba powinna znać odpowiedzi!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Jak miał na imię szpak, który pomagał panu Kleksowi prowadzić akademię?

Gdzie wyjeżdżają Kargul i Pawlak w "Kochaj albo rzuć"?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 11

 

Wiedza o świecie jest wręcz niezbędna w dzisiejszych czasach, kiedy rozwój technologii i globalizacja wprowadzają wiele zmian i wyzwań. Poznanie nowych technologii pozwala na korzystanie z nich w sposób bezpieczny i efektywny, a wiedza o ekonomii i biznesie pozwala na podejmowanie trafnych decyzji w sferze zawodowej. Dzięki niej jesteśmy w stanie radzić sobie z wyzwaniami dzisiejszego świata.

8 punktów na 10 w tym quizie to wyczyn – stać Cię na więcej?

Tym razem wychodzimy z jakże świetną formą zabawy, jaką jest quiz przekrojowy test wiedzy. Zabawa ta, poza faktem, że jest doskonałą opcją do przetestowania poziomu posiadanej wiedzy z gałęzi takich zagadnień jak motoryzacja, sztuka czy chemia, może też dać okazję na zdobycie świeżej wiedzy o tym, co nas otacza. Mimo nie tak niskiego poziomu trudności, przy odrobinie skupienia i właściwego myślenia niezły wynik nie powinien dla większości z Was stanowić problemu, choć zobaczymy dopiero po ukończeniu, kiedy zostawicie odpowiedź na każde z pytań. Gotowi do wzięcia udziału? Powodzenia!

I jak wrażenia? Pytania były proste, czy może tym razem nie udało Wam się na wszystkie odpowiedzieć właściwie? Zachęcamy zatem do podzielenia się swoją punktacją poniżej oraz udostępnienia naszej zabawy znajomym – niech i oni spróbują swoich sił i dowiedzą się, jak wielką wiedzę o naszym pięknym świecie posiadają!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik