w

Wyzwanie, z którym powinien uporać się każdy – tylko nie narób sobie wstydu!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

W szeregach, której armii toczy się akcja filmu "C.K. Dezerterzy"?

Pamiętacie, skąd pochodziła Ania z serialu "Daleko od szosy"?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 12

 

Posiadanie wiedzy ogólnej pozwala nam wzbogacić nasz osobisty rozwój, poprzez lepsze zrozumienie różnych dziedzin wiedzy, takich jak historia, literatura czy sztuka. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć siebie i innych, co pozytywnie wpływa na nasze relacje z ludźmi i nasze życie osobiste, a także uczy nas poszanowania dla innych, empatii i umiejętności komunikacyjnych.

10 pytań – dasz się złapać?

Pytania, które tym razem dla Was przygotowaliśmy pozwolą wprost ustalić jak szeroka jest wasza wiedza. Łatwo nie będzie, ponieważ dotyczą one… prawie wszystkiego! Aby uzyskać jak najlepszy wynik będziesz musiał pochwalić się wiedzą o takiej tematyce jak medycyna, literatura oraz światowy film, czyli bez ogródek mówiąc znajomością świata wokół, kultury oraz znanych każdemu tradycji. Dobrze mieć się na baczności, ponieważ nasze pytania mogą Cię wziąć pod włos i wyprowadzić w las! Uważasz zatem, że będziesz w stanie zdobyć minimum 50% punktów? Przekonajmy się więc jaką wiedzą władasz! Powodzenia!

Jak emocje po quizie? Uporaliście się ze wszystkimi pytaniami, czy jakieś was położyło na łopatki? Serdecznie zachęcamy do poszczycenia się swoim wynikiem i zaproszenia do udziału w naszym quizie swoich bliskich – niech i oni sprawdzą poziom swojej powszechnej wiedzy i udowodnią, że ich wiedza nie jest ograniczona!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik