w

22-latek poślubił 10-latkę. Szokujące nagranie z ich ślubu obiegło świat.

22-latek wziął ślub z 10-latką. Szokujące wideo rozprzestrzeniło się w sieci. Widzimy na nim małą dziewczynkę w dniu jej ślubu. Tuż obok niej jest małżonek. Straszliwa ceremonia miała miejsce kilka miesięcy temu w Iranie.

Polski kodeks opiekuńczy i rodzinny ustala dolną granicę wieku obojga małżonków na 18 lat. Jednak z ważnych powodów sąd może zezwolić kobiecie, która ukończyła 16 lat, na zawarcie małżeństwa. Niestety, w wielu państwach prawa kobiet nie są brane pod uwagę. Do zawarcia małżeństw dorosłych mężczyzn oraz małych dziewczynek dochodzi głównie w krajach arabskich.

 

 

Organizacje przeciwdziałąjące wykorzystywaniu dzieci protestują wobec sytuacji, w których nieletnie dziewczynki zmuszane są do zawierania małżeństw. Do tego przerażającego wydarzenia doszło w Iranie, gdzie przed ołtarzem stanęła 10-latka z dorosłym mężczyzną. Nagranie z uroczystości wywołało ogromną burzę w mediach. Kiedy sprawą zainteresowały się władze, małżeństwo zostało unieważnione przez sąd. Osoby, które pozwoliły na zawarcie małżeństwa zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik