w

77-latka wypłacała pieniądze z bankomatu, kiedy zaatakowało ją 3 mężczyzn. Nie wiedzieli, że wybrali złą ofiarę.

Osoby starsze są bardzo często ofiarami oszustów. Mimo wielu apeli władz i policji wciąż nie brakuje osób, które ulegają coraz bardziej sprytnym sztuczkom oszustów.

Najczęstszymi ofiarami są osoby samotne i chore, które są bardziej podatne na manipulacje z powodu kontaktu z innymi ludźmi. Okazuje się jednak, że nie każdy staruszek sobie z tym poradzi. Zdecydowanie nie warto z 77-letnią Winifred Peel z Wielkiej Brytanii. Pewnego dnia kobieta poszła do bankomatu, aby wypłacić gotówkę. W pewnym momencie podeszło do niej dwóch mężczyzn.

bankomat

Napastnicy odepchnęli ją i pozostawili niezrównoważoną. Potem pojawił się trzeci mężczyzna i próbował wypłacić pieniądze z jej konta. Mimo zamieszania i szoku kobieta nie straciła głowy i szybko odpowiedziała na atak napastników. Starsza kobieta złapała płatnika za kołnierz i trzykrotnie uderzyła głową w bankomat. Kiedy napastnicy zdali sobie sprawę, że nie ma sensu z nią walczyć, wyszli, a kobieta szybko wezwała policję. Złodzieje zostali złapani tego samego dnia. Kobieta dorastała z trzema braćmi i musiała wykazać się pewnymi umiejętnościami w młodym wieku, aby móc nadążyć za nimi w różnych grach. Niektórzy mogą zazdrościć im odwagi i trzeźwego myślenia. Złodzieje z pewnością długo wspominają to wydarzenie.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik