w

Czy jesteś na tyle błyskotliwy, by zdobyć najlepszy wynik w tym trudnym quizie?

Czy jesteś gotów, by zweryfikować swoją rozległą wiedzę z różnych dziedzin, przekonany, że opanowałeś praktycznie każdy obszar? A może masz ochotę pobudzić swoje szare komórki w tym monotonnym dniu? Uważasz, że doskonale orientujesz się w realiach PRL-u oraz lat 90.?

Jeśli tak, to dzisiejsza forma rozrywki została specjalnie stworzona z myślą o Tobie! Jesteś gotów, by stawić jej czoła? Wyzwanie jednak nie będzie łatwe! Przed Tobą test zawierający bardzo wymyślne pytania, które sprawdzą Twoją wiedzę na temat okresu przed rokiem 2000, czasów, które dla wielu z nas stanowiły niezapomnianą młodość. Statystyki jednoznacznie wskazują, że to nie będzie łatwe zadanie, a jeśli zdołasz udzielić poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, dołączysz do wąskiego grona najlepszych! Jesteś gotowy? Rozpoczynamy!

 

W okresie Polski Ludowej, czyli lat 50-80. XX wieku, telewizja w Polsce rozwijała się, a produkcja serialowa miała swoje specyficzne cechy i wyzwania. W pierwszym okresie, telewizja była środkiem propagandowym, a większość produkcji koncentrowała się na ukazywaniu pozytywnego obrazu socjalizmu. Jednym z pierwszych polskich seriali był „Czterdziestolatek”, emitowany od 1974 do 1977 roku.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik