w

Czy odpowiesz poprawnie na te podstawowe pytania z wiedzy ogólnej?

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Jak nazywa się kot ze zdjęcia?

Co się odlepiło temu misiu?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 1

 

Wiedza o świecie jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach, kiedy globalizacja i rozwój technologii wprowadzają wiele zmian i wyzwań. Wiedza o ekonomii, nowych technologiach, innowacjach i innych dziedzinach pozwala nam na lepsze zrozumienie zmieniającego się świata i dostosowanie się do niego. Wiedza ta pozwala nam też na podejmowanie działań, które przyczyniają się do naszego rozwoju.

W tym quizie nieliczni mają komplet punktów!

Teraz wychodzimy z tak bardzo znaną formą treningu myślowego, jaką jest test wiedzy o świecie. Rozrywka ta, poza faktem, że jest świetną opcją do sprawdzenia poziomu posiadanej wiedzy na temat takich tematów jak ekonomia, chemia czy geografia, może ponadto stworzyć możliwość na przyswojenie nowej wiedzy o świecie, który jest wokół nas. Pomimo znacznego stopnia trudności, przy odrobinie skupienia i sensownego myślenia niezły wynik nie powinien dla wielu z Was stanowić problemu, choć zobaczymy dopiero po ukończeniu, kiedy odpowiecie już na wszystkie z pytań. Gotowi do zabawy? Powodzenia!

I jak wrażenia? Pytania były łatwe, czy może niestety nie udało Wam się na każde z pytań odpowiedzieć prawidłowo? Pochwalcie się!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik