w

Nawet osoby po studiach osiągają ledwo 70%. Czy Tobie pójdzie lepiej?

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

W którym roku Polska została przyjęta do NATO?

Jakie pseudonimy nosili trzej maturzyści z filmu "Młode Wilki"?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 15

 

Wiedza o świecie jest niesamowicie istotna w sferze nauki i edukacji. Dzięki niej jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć procesy zachodzące w przyrodzie i społeczeństwie oraz wytłumaczyć je innym. Poznanie różnych dziedzin nauki i sztuki pozwala na kreatywność i innowacyjność, a także na rozwijanie zainteresowań i pasji. Wiedza ta bez wątpienia przyczynia się też do naszego osobistego rozwoju.

Prawie nikt nie przekracza 8 punktów w tym quizie!

Tym razem przychodzimy z jakże znaną formą treningu myślowego, jaką jest quiz wiedzy ogólnej. Zabawa ta, poza tym, że jest idealną opcją do sprawdzenia poziomu naszej wiedzy na temat takich obszarów jak geografia, literatura czy chemia, może także dać okazję na zdobycie świeżej wiedzy o tym, co nas otacza. Mimo znacznego poziomu trudności, przy odpowiedniej dozie skupienia i sensownego myślenia niezły wynik nie powinien dla większości z Was stanowić wyzwania, choć zobaczymy dopiero wtedy, kiedy odpowiecie już na wszystkie z pytań. Gotowi do wzięcia udziału? Powodzenia!

I jak poszedł test? Zagadnienia były proste, czy może czasem brakowało Wam wiedzy w jakimś wątku? Zachęcamy do pochwalenia się swoim wynikiem poniżej oraz udostępnienia tego quizu dla swoich krewnych – niech oni także przetestują swoją wiedzę!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik