w

Gdy wróciły z misji w Afryce, odkryły że są w ciąży. Problem w tym, że są… zakonnicami.

Dwie zakonnice wróciły w ciąży z misji w Afryce. Byli bardzo zaskoczeni tym faktem, ale prawdopodobnie pozbędą się nawyków opieki nad dziećmi. Włoski dziennik Corriere Della Sera donosi, że dwie zakonnice wkrótce zostaną matkami. Obie wcześniej były na misji w Afryce.

Po powrocie do klasztoru Militello Rosmarino położonym we włoskiej prowincji Mesyna, jedna z nich poczuła ból brzucha. Był on nie do zniesienia, dlatego poszła do lekarza. Po badaniach okazało się, że zakonnica jest w ciąży. Było to duże zaskoczenie nie tylko dla pracowników, ale także dla kobiety. Jak podają media, ciężarna zakonnica została przeniesiona do innego miasta, a burmistrz miasteczka stwierdził, że żałuje tego co się stało, bowiem nie są to przyjemne sprawy.

zakonnice

Druga siostra, pochodząca z Madagaskaru, była matką przełożoną i opiekowała się starszymi w regionie Ragusa na Sycylii. Po powrocie do Włoch z misji w Afryce odkryła, że również jest w ciąży. Kobieta zupełnie się tego nie spodziewała. Postanowiła urodzić w swojej ojczyźnie. Najprawdopodobniej obie zakonnice porzucą zakon, by zająć się wychowaniem dzieci.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik